Interesanti

Jau atkal tiek plānots pacelt samaksu par pases un ID kartes saņemšanu – Cenas noapaļošot uz augšu, lai vieglāk!

Jau iepriekš par šo tika runāts un runāts, un kā izrādās, tad arī par šo visu tematu nekas nav beidzies, jo kā izrādās pacelt šīs konkrētās cenas tik tiešām esot mērķis, tomēr daudzi cilvēki nesaprot, kāds tieši unvai tas vispār ir godīgi pret iedzīotājiem.

Diemžēl, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau ir sagatavojusi šos likuma grozījumus, lai palielinātu maksu par ID karti un pasi. Par šīm izmaiņām tika minēts jau iepriekš un, nu, tas beidzot ir noticis.

Atjaunoti tika noteikumi par pases un ID kartes saņemšanu un glabāšanu. Izņemšanas summa tiks paaugstināta uz augšu, līdz apaļo ciparu sasniegšanai. Jautājums – kāpēc? Piemēram, pensionāriem, tā jau ir grūti sadabūt naudu priekš ēdiena, mājokļa un tagad vēl papildus nauda par dokumentu, kuram tā jau bija jābūt bezmaksas.

Tagadējo 14,23 euro vietā nāksies šķirties no 15 euro par ID karti un 28,46 euro vietā maksāsim 30 euro par pasi. Ja vajadzība būs pēc abiem dokumtiem, tad tagad maksāsiet 40 euro, iepriekš 35,57 euro vietā.

Paaugstinātā maksa netiks piešķirta bērniem, noteiktiem pensionāriem, pirmās un otrās grupas invalīdiem. Summu par ID karti samazinās no 7,11 euro uz 5 euro.

Cilvēki uzskata, ka šī ir kārtējā naudas slaukšana, nesaprotot, kāpēc vispār tas ir vajadzīgs. Saņemot ienākumus no ID un pases maksātāju naudas, sanāks lielāka summa valsts maciņam.